دفترکار

کاهش هزینه های جاری محل کار یا دفتر شرکت

برای مدیران اداری یک شرکت نگه داشتن ثابت هزینه های جاری و حتی کاهش آن همواره یک استراتژی هوشمندانه میطلبد. آنها میبایست در مورد لوازم مصرفی همکاران خود در داخل شرکت آگاه بوده و بدانند استفاده از چه محصولاتی را همکارانشان بیشتر میپسندند، از چه چیزهایی بیشتر استفاده می کنند و از مصرف چه مواردی احتمالا میتوانند چشم پوشی کنند.

اما چگونه یک مدیر اداری می تواند این نیازها را به تعادل برساند و از بودجه جاری به بهترین نحوی استفاده کند.

برای درک بهتر اینکه چرا خرید لوازم اداری از یک تأمین کننده با عقد قرارداد بلندمدت یک تصمیم هوشمندانه است، مدیر اداری میبایست با ارزیابی کل نیازهای خرید برای دفتر شروع کند.

برای این منظور لیستی از ملزومات دفتری اعم از نوشت افزار، لوازم پذیرایی، ملزومات مدیریتی و وسایل موردنیاز برای نظافت و بایگانی شرکت مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که به جای اینکه هر یک توسط یک فرد خریداری شود، به طور کلی خرید صورت بگیرد. اگر شما بتوانید با یک یا دو فروشنده همه نیازمندیها را تامین کنید ، ممکن است بتوانید مزایای مختلفی را برای شرکت از طریق این خرید عمده به دست آورید.

تجربه نشان داده است که یک کسب و کار معمولی با یک یا چند کارمند که سعی دارند تا تک تک نیازمندیها ی شرکت را با قیمت پایین تر به دست آورند، قادر به پایین آوردن هزینه ها ها نیستند مگر از روش هوشمندانه قرارداد بلند مدت با یک فروشنده برای تامیین اغلب یا کلیه نیازمندیهای خود بهره مند گردند.تنها در این صورت است که صرفه جویی هزینه ها چشمکیر خواهد بود.

به طور معمول، بهره برداری از قراردادها که دارای نرخ رقابتی هستند ، حتی با افزایش قیمت ها، هنوز هم بهتر از خرید تک موردی میباشد.

علاوه بر این، خرید تک موردی منجر به صرف هزینه های بسیاری برای پیداکردن قیمت های پایین هر محصول از بین چند فروشنده میشود که زمانی که از یک محل همه نیازمندیها تامین میشود هم در زمان و هم در پول صرفه جویی میشود.

اغلب بهترین استراتژی این است که یک یا دو تامین کننده اصلی برای ملزومات و خدمات اداری داشته باشیم. اگر بتوانید کل بودجه خود را تنها میان دو فروشنده صرف کنید، صددرصد رابطه قویتری با این فروشندگان خواهید داشت. همچنین یک یا دو فروشنده ای که هممواره با شما کار میکنند و کسب و کار شما را خوب میشناسند احتمال بیشتری دارد که جزئیات مربوط به محصولات جدید و کوپنهای تخفیف را با شما به اشتراک بگذارد یا اطمینان حاصل کند که سفارشها در زمان مشخص به مکان دقیق تحویل داده می شوند.

در این میان اگر بتوانید ازخرید عمده آنلاین هم بهره بگیرید، مزایا و صرفه جویی را به حداکثر میرسانید چون معولا تامین کنندگان بزرگتر که کسب و کار آنلاین هم دارنداغلب پورتال های آنلاین و ابزار گزارش را برای مشتریان خود تهیه میکنند که مدیران اداری می توانند از این اطلاعات برای بررسی خرید و مقایسه هزینه ها استفاده کنند ، و همچنین می توانند خریدهای خود را به طور منظم و سریع مدیریت نمایند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *